Gayrimenkul Değerleme Hizmeti

Gayrimenkul Değerleme Hizmeti

Gayrimenkullerin satılması ve kiraya verilmesi doğru fiyatlandırma politikası sonucu gerçekleşir. Bölgede bulunan diğer satılık ve kiralık evlerin emsal alınmadan önce gerçekleşmiş olan başarılı satış ve kiralama işlemi rakamlarının referans alınması gerekir.

Gayrimenkulün bulunduğu ilçe, bölge, sokak, konum, baktığı cephe, kat yüksekliği, bina yaşı, çatı izolasyonu, dış cephe yalıtımı, asansör sayısı, duvarlar arasında kullanılan yalıtım malzemesi, ısınma tipi, yangın merdiveni, binanın iç özellikleri, varsa deposu, otopark alanı, bahçesi, sosyal alanı hatta bina girişinde yer alan ticari mülkler birinci aşamada mülkün değerine ilk etki eden unsurlar arasında değerlemeye esas alınıyor.

Mülkün oda sayısı, ısınma tercihi, ıslak zeminlerin kaplaması, odaların baktığı cephe, tuvalet ve banyo sayısı, gelen ışık yönü, cephe sayısı, mutfağın genel durumu, ebeveyn banyosu olması olmaması, balkon sayısı, dairenin baktığı yön ve cephe, kat yüksekliği hatta tavanın yüksekliği de mülkün değerlemesinin ikinci adımını oluşturuyor.

Bir sonraki esas alma kriteri ki en önemli adım, bölgede gayrimenkule benzer özellikleri taşıyan diğer mülklerin kaç paradan satıldığını öğrenmektir.

Bölgede satılan mülklerin en son kaç paradan satıldığı kiraya verildiği, bir metre karenin satış kiralama fiyatı banka eksperleri ve gayrimenkul danışmanları için önemli kriterler arasında yer alır.

Mülklerin satılması ve kiralaya verilmesi süreci içinde en önemli kriter fiyatlamanın doğru yapılmış olmasıdır.

Gayrimenkuller uzunca bir süre satılmıyor, kiraya verilmiyor ise YANLIŞ FİYATLAMA YAPILDIĞI için alıcı ve kiracı adayı bulunmuyor demektir.

Başarılı bir kiralama ve satış sürecinin gerçekleşmesi gayrimenkul satışının doğru fiyatlaması kadar piyasaya çıktığı günün ekonomik koşulları ile de doğru orantılıdır.

Ekonomik ve siyasi dalgalanmaların yoğun olarak yaşandığı bir satış ve kiralama sürecinde mülkünüze talep azalabileceği gibi tam tersi bir süreçte gerçekleşebilir.

Konut kredilerinin artış göstermesi, döviz ve kıymetli madenlere olan ilginin yoğun olduğu bir dönemde satış ve kiralama fiyatları beklentinizin altında kalabilir. Bu dönemde fiyatlamanın doğru bir şekilde gerçekleşmesi, bölgede ve mülkün bulunduğu bina içinde satılan rakamların esas alınması gerekir.

Mülkün satış ve kiralama fiyatında sergilenen ısrarcı tutum olası alıcı adayı ve kiracı adaylarını kaybetmenize neden olacaktır. Daha iyi şartlarda beklediğiniz tekliflerinde başka döneme kalacağını edindiğimiz tecrübeler sonucu vurgulamak isteriz.

Mülkün doğru zaman aralığında uygun piyasa koşullarından satın alabilecek ve kiralama işlemi gerçekleştirebilecek en iyi müşteri teklifleri ile zaman ve para kaybetmeden “ÜCRETSİZ DESTEK OLMAMIZ” için iletişime geçin.

Kazançlı ve başarılı bir satış kapama, kiralama işlemi doğru fiyat değerlemesi ile gerçekleşir.