Gayrimenkul Kiralama İşlemleri

Gayrimenkul Kiralama İşlemleri

Gayrimenkul kiralama işlemlerinde amaç, mülke kendi malıymış gibi bakacak, koruyacak ve kullanım bedeli karşılığını gününde ödeyecek tüketiciyi bulmaya gayret göstermektir.

Gayret göstermek diyoruz. Çünkü tabir yerindeyse her evi gören, her mülk kiralama eylemi için iletişime geçen ve evi beğendik tutuyoruz yorumu yapan tüketiciye kiralık dairenin verilemeyeceğini gayrimenkul piyasalarında değilseniz bilemezsiniz.

Gayrimenkul kiralama işlemlerinde önemli olan kriter mülkün özelliklerine hakim olmaktır. Bölgeyi tanımak, kiracı adaylarının profilini bilmek, mülkün bulunduğu bina içinde yaşayan bina sakinlerinin tutumu hakkında fikir sahibi olmak kiralama sürecine etki eden faktörler arasında yer alır.

Hedef mülkün kiralanması gibi görünse de doğru zamanda, doğru fiyat aralığında, doğru kiracı adayı ile buluşarak anlaşabileceğiniz ortak bir dilinizin olup olmadığını anlayabilmektir.

Şayet ortak payda da buluşabileceğiniz bir dil yapısı hakim ise başarılı bir sonuç alınabilir.

Gayrimenkul kiralama işlemlerinde dikkat ettiğimiz en kritik adım kiracının doğru seçilmesidir.

Deneyim ve tecrübelerimiz şunu gösteriyor ki “ARACILIK HİZMETİNİ ÖDEYEMEYEN, ÖDEMEK İSTEMEYEN KİRACI ADAYLARININ %99’u” mal sahibinin kirasını da ödeyemiyor. Ödemiyor.

Para sorunu olmayan, ticari sorunu bulunmayan, gelir seviyesinde problem yaşamayan kiracı adaylarının aranması çok daha kolay.

Gayrimenkul hizmeti verdiğimiz günden bugüne edindiğimiz tecrübe ve zaman içinde topladığımız kiracı adayı datamız ile hangi bölgede mülk talep edildiğini, kimlerin hangi pozisyonlarda mülk aradığını ve bölge artış oranlarına karşılık kira ödeme gücünün olduğunu biliyoruz.

Afiş as, sahibinden’e ilan ver, eşe dosta haber sal, eve kiracı bul! Dönemi sancılı bir süreç olduğu için zaman, para ve doğru kiracı adaylarının kaybedilmesine neden oluyor.

Zamanı değerli olan kiracı adayları uzmanlardan destek almak istediği için sahibinden kiralık ilanlar ile uğraşmıyor.

İstenilen Kira bedeli kadar kiracının da önemli olduğunu vurgularken “KİRACILARINDA MÜLK SAHİPLERİNİ SEÇTİĞİNİ” hatırlatmak isteriz.

Her yıl sahibinden kiralık işlemlerinde mal sahipleri ile yüz göz olmak istemeyen milyonlarca kiracı adayı aracılık hizmetini tarafsız sağlayan gayrimenkul danışmanları ile çalışmayı tercih ediyor.

Mülklerin kiralama süreçleri danışmanların kiralık arayan müşteri dataları ile buluştuğunda kiralama süreci başarılı, kiralık mülklerin de kiralama vadeleri uzun yıllara dayalı oluyor.

Mülkünüzde kısa vadeli oturan, sürekli dairenin içine yeni kiracıların girip çıktığı, istikrarı olmayan ve kiracılardan yorulduğunuz, aidatlarını sürekli cebinizden verdiğiniz bir düzeni mi istersiniz?

Yoksa uzun vadeli mülkünüzde yaşayan, gayrimenkulünüze en az sizin kadar iyi bakabilecek sorun yaşatmayan, aidatlarını gününde ödeyen, komşularının memnun olduğu ve evinizi boşalttıkları zaman üzüleceğiniz hatta kira günü ödemelerinizi zamanında yapan bir kiracı adayı mı istersiniz?

Biz tüm bu risk yönetimini sizin adınıza yürütüyor ve kiranızı günü güne ödeyecek kiracı adaylarını arıyoruz.

Zaman ve para kaybetmemek için hemen iletişime geçin.