Kiracı Adayları ve Alıcıları için Gayrimenkul Arama Hizmeti

Kiracı Adayları ve Alıcıları için Gayrimenkul Arama Hizmeti

Sahibinden kiralık ya da satılık ilanları, afiş üzerinden gerçekleşecek olan telefon aramaları, sosyal medya sitelerinde bulunan ilanlar, eş dost tavsiyeleri ve bir arkadaşının mülkü önermesi başvurulan klasik mülk arama yöntemleri arasında sayılabilir.

Burada hatırlanması gereken bir detay var ki çok değerli zaman, para ve duygu kaybı.

Kiracı adayı ya da konut alıcısı olarak gayrimenkul piyasalarına çıktığınız zaman karşılaşacağınız ilk bildirim mal sahipleri ya da emlak ofislerinin “olumsuz geri bildirimidir!”

Kiracı aday iseniz;
Ne iş  yapıyorsunuz?

Ne kadar zamandır bu iş yerinde çalışıyorsunuz?

Evli misiniz?

Kaç Çocuğunuz var?

Mal sahibi memur kiracı istiyor. Memur musunuz?

Memursanız, kimlik ibraz edebilir misiniz?

Maaş borduronuzu görebilir miyiz?

Kefil şartımız var. Kefil getirebilir misiniz?

Üç nakit depozito talebimiz var. Ödeyebilecek misiniz?

Evi boyalı veriyoruz. Boyalı teslim etmeniz gerekiyor.

Bakım ve onarıma karışmayız.

Aidat ve masraflar sizin.

Her bakımdan sonra bize faturasını ibraz etmelisiniz.

Kirayı elden isteriz.

Yıllık %15 artış talebimiz var. Karşılayabilecek misiniz?

İşten çıkmış olsanız bile kiranızın ödemesini zamanında isteriz!
Mülkü erken tahliye ederseniz kalan ayların parasını alırız!

Zarar ziyana karşılık kefil şartımız var!

Evin bir odası kilitli kalacak eşyalarım var. Evi bu şekilde veriyoruz!

Şartlarımız bunlar. İsterseniz tutun!

Saydığım örneklerdeki bahaneler dahil yüzlerce bahane ve örnek duymuşsunuzdur.

Ev almak çok daha kolay dediğinizi biliyoruz. Çünkü bu geri bildirimler ile hem mal sahibinden kiralama işlemlerinde hem de gayrimenkul danışmanından yapacağınız gayrimenkul kiralama işlemleri sürecinde karşılaşmışsınızdır. Karşılaşmaya devam edeceksiniz.

Çok rencide edici değil mi?

Alıcı tarafa geçtiğiniz zamanda durum pek de parlak sayılmaz.

Sahibinden satılık, afiş araması, sosyal medya ilanları hatta el ilanı ve broşürlerde bile yer alan satılık ilanlarında da benzer klişeler ile karşılaşıyorsunuz.

Mal sahiplerinin eşref saatine denk geldiğinizde laf ve fırça yemeden özellikleri ve fiyatı hakkında bilgi alabiliyorsanız şanslısınız.

Fiyat verirken sergiledikleri tavır, “bir gelin daireyi görün konuşuruz.” Yorumları. Daire içine girdiğinizde verilen ve hayaliniz ile örtüşmeyen birden çok görüntü ve bilgi, düşünmek için istediğiniz zaman, sergilenen tavır her biri dönem dönem rahatsız edici oluyor.

Yaptığımız yorumların tamamı alıcı ve kiracı adaylarından aldığımız bilgiler doğrultusunda sizlere okuduğunuz yorumları oluşturdu.

Emlak Ofisleri ve Gayrimenkul aracılık hizmeti sağlayan danışmanlar içinde durumun mükemmel olduğunu söyleyemeyiz.

Sergilenen ısrarcı tavırlar, illa mülkü almalısınız, bu daireye bir müşterimiz daha var, laubali ve akrabalık ilişkisine dayanan üslup, sevimsiz yaklaşım tarzı ve ardı arkası kesilmeyen telefon tacizleri alıcı adaylarını ve kiracı adaylarını bezdiren durumlar haline geliyor.

Hatta Komşusunuz Mustafa ELGÜN’den satılık ya da Kiralık Gayrimenkul. İlanının sizi ne kadar rahatsız edebileceğini tahmin ediyoruz.

Bana böyle bir ilan geldiğinde “ACABA BEN SENİNLE KOMŞU OLMAK İSTİYOR MUYUM?” veya “ACABA SENİN KİRAYALACAĞI MÜLK’e KOMŞU GELMEK İSTİYOR MUYUM?” sorusuna her ilan gördüğümde sizler gibi bende yorum yapıyorum.

Çok onur kırıcı ve çirkin üsluplar ile karşılaştığınızı bazen de küçümsenerek olumsuz geri bildirimlere mağruz kaldığınızı biliyoruz.

Yaşadığınız, yaşayacağınız tüm olumsuz, çirkin ve kırıcı görüşme sürecini bırakın biz üstlenelim. Almış olduğumuz gayrimenkul eğitimleri, olumlu/olumsuz itiraz karşılama ve üslup yönetimi çalışmalarımız ile mülk bulma süreçlerinizi profesyonel olarak biz üstlenelim.

Aşağıda ki butonu kullanarak hızlı, doğru ve sizin için en uygun mülkün bulması sürecini bizimle hayat geçirin. İletişime geçin.