Kategoriler
Blog kiralık ev

Gayrimenkul sektöründe kiralık daire, kiralık ev, kiralık gayrimenkul nasıl bulunur?

Gayrimenkul sektörünün lokomotifi kiralık daire, kiralık ev ve kiralık gayrimenkuller aranırken kiracı adayları sürekli mağdur. Ya sahibinden kiralıkların yada emlakçıların kapısını çalıyorlar. İstemedikleri halde onlarca olumsuz yorum ve sözle sınanmaya maruz kalıyorlar.

Mülk sahiplerinin, emlakçıların bin bir nazını, sorusunu, bilinmesi istenmeyen en mahrem sorularını cevaplamak durumunda kalıyorlar. Karşılığında beklentileri sadece isteklerine uygun kiralık daire de yaşamak. Oysa gördükleri muameleler düşünüldüğünde;

Kategoriler
Blog kira artış oranları

Ekim ayı Tüik (Türkiye İstatistik Kurumu) Kira artış Oranları belli oldu

Ekim ayı Tüik (Türkiye İstatistik Kurumu) Kira artış Oranları belli oldu.

Ekim ayı Tüik (Türkiye İstatistik Kurumu) Kira artış Oranları belli oldu.

Ekim ayında Tüik verilerini bekleyen mal sahibi ve kiracı adayları yeni zam döneminde kira artış oranlarının yüzde kaç olduğunu merakla bekliyor. Peki Ekim ayı kira artış oranı TÜİK tarafından yüzde kaç belirlendi?

Kategoriler
Blog konut kredisi

Konut kredisi ile gayrimenkul nasıl alınmalı? Ekitap

Kredili işlemlerde başarıyla yürütülen gayrimenkul satış süreci, alıcı için doğru mülkün belirlenmesi ile başlamalıdır. Mülk, alıcılarının gayrimenkul piyasalarında gerçekleştireceği satın alma eylemi doğru soruların sorulması ile şekillenir.

Gerçekten bir eve ihtiyacımız var mı? Sorusu gayrimenkul alıcılarının %1’inin bile kendine soramadığı sorular arasında yer alıyor.

Kredi faizlerinin düşmüş olması gayrimenkul piyasalarına yön verirken unutulan ve düşünülmeyen bir diğer detay gayrimenkul alımı sonrası kredili işlemlerde evin kalan parasının nasıl ödeneceği kavramıdır.