Mesajınız gönderildi. Sizinle en kısa zamanda iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gayrimenkul satışı ve kiralaması için Yetki Belgesi talep ediyor musunuz?

5 Haziran 2018 ‘de yayınlanan Emlak Kanunu uyarınca “mal sahibi, konut alıcısı, kiracı adayının” sahip olduğu hakları koruyabilmek için İlgili Kanun Gereği “Gayrimenkulün Pazarlanması” sürecinde talep ediyoruz.

Evimizin ya da dükkanımızın satışından ne kadar para alıyorsunuz?

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliğinde yer alan son güncellemenin ardından gayrimenkul satışına aracılık hizmeti veren Seviye 5 Yetki Belgeli Şahıs/Kurumlar Taşınmazın Satış Bedelinin %2 + %18 KDV’sini alabilir. Bizde bu oranla hizmet veriyoruz.

Gayrimenkullerin pazarlanması ve alıcı bulması için ne tür çalışmalar yürütüyorsunuz?

Her gayrimenkul birbirinden farklıdır. Mülk tipine özel çalışma ve pazarlama planı gerektirir.
Sms, email pazarlaması, sosyal medya reklamları, yerinde afişleme ve 10 yıldır elimizde bulunan mülkleri arayan tüm alıcı adayına özel bildirimlerde bulunuyor mülklerinizi doğru alıcı adaylarına ulaştırıyoruz.

Mustafa Elgün Gayrimenkul Hizmetleri Ofisi olarak Yer Gösterme Belgesi istiyor musunuz?

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği gereği “satıcı mal sahibi, alıcı adayı, kiracı adayları ve aracılık hizmeti veren danışmanların” haklarını koruyabilmek için Kanunen talep edilmektedir.

Gayrimenkul kiralama işlemlerinde ne kadar komisyon alıyorsunuz?

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliğine göre “Kiralanmasına Aracılık Ettiğimiz” mülkler için “1 Aylık Kira Bedeli + %18 KDV” talep ediyoruz. Piyasada “1 Yıllık Kira Bedelinin %12’si +18 KDV’sini” talep eden Kurumsal Şirketlerde mevcut. Bu şirketlere itibar etmeyin!

Evimizi ne kadar zamanda satarsınız?

Pazarlamasına aracılık ettiğimiz her gayrimenkul için özel bir çalışma yapıyoruz. Gayrimenkulü yerinde gördükten sonra, bölge değerliyor, emsal alıyor, satılan son mülkleri kıyaslıyoruz. Satılabilir rakamı tespit ettikten sonra piyasaya doğru fiyat aralığından çıkıyoruz. Aynı gün hatta saatler içinde bile satabiliyoruz.

Abstract

İzmir’e geldiğinizde uğramanız gereken en yetkin gayrimenkul danışmanı.

Bir tur rehberi gibi bölgeyi, şehri, siteleri anlatan, paranızın cebinizde kalması için gayret gösteren ve deneyimlerine güvenebileceğiniz yetkin biri.
Mustafa bey ile çalışmazsanız çok şey kaybedersiniz.

Aylin Çakırcı

Yazılım Mühendisi

Laura Park Testimonial