Hizmetlerimiz

Gayrimenkul sektörünün tüm ihtiyaçlarını biliyor ve desteğe ihtiyacınız olan konularında probleme özel çözümlerimiz ile sonuç almanızı sağlıyoruz.

Gayrimenkul Satış İşlemleri

Gayrimenkulünüzü satmak için piyasaya çıktığınızda klasik pazarlama yöntemlerinin işe yaramadığını göreceksiniz.
Sahibinden Satılık Afişi asmak, emlak portallarına ilan vermek, arkadaş eş dost ve komşulara haber salıp alıcı adayı aramak 10 yıl önce çalışan yöntemler arasında sayılabilirdi. Bugün bu yöntemlerin pazarlama çalışmalarımıza sadece %5 oranında katkı sağladığını elimizdeki istatistiklerde görebiliyoruz.

Gayrimenkul Kiralama İşlemleri

Gayrimenkul kiralama işlemlerinde amaç, mülke kendi malıymış gibi bakacak, koruyacak ve kullanım bedeli karşılığını gününde ödeyecek tüketiciyi bulmaya gayret göstermektir.

Gayret göstermek diyoruz. Çünkü tabir yerindeyse her evi gören, her mülk kiralama eylemi için iletişime geçen ve evi beğendik tutuyoruz yorumu yapan tüketiciye kiralık dairenin verilemeyeceğini gayrimenkul piyasalarında değilseniz bilemezsiniz.

Gayrimenkul kiralama işlemlerinde önemli olan kriter mülkün özelliklerine hakim olmaktır. Bölgeyi tanımak, kiracı adaylarının profilini bilmek, mülkün bulunduğu bina içinde yaşayan bina sakinlerinin tutumu hakkında fikir sahibi olmak kiralama sürecine etki eden faktörler arasında yer alır.

Kiracı Adayları ve Alıcıları için Gayrimenkul Arama Hizmeti

Sahibinden kiralık ya da satılık ilanları, afiş üzerinden gerçekleşecek olan telefon aramaları, sosyal medya sitelerinde bulunan ilanlar, eş dost tavsiyeleri ve bir arkadaşının mülkü önermesi başvurulan klasik mülk arama yöntemleri arasında sayılabilir.

Burada hatırlanması gereken bir detay var ki çok değerli zaman, para ve duygu kaybı.

Kiracı adayı ya da konut alıcısı olarak gayrimenkul piyasalarına çıktığınız zaman karşılaşacağınız ilk bildirim mal sahipleri ya da emlak ofislerinin “olumsuz geri bildirimidir!”

Gayrimenkul Değerleme Hizmeti

Gayrimenkullerin satılması ve kiraya verilmesi doğru fiyatlandırma politikası sonucu gerçekleşir. Bölgede bulunan diğer satılık ve kiralık evlerin emsal alınmadan önce gerçekleşmiş olan başarılı satış ve kiralama işlemi rakamlarının referans alınması gerekir.

Gayrimenkulün bulunduğu ilçe, bölge, sokak, konum, baktığı cephe, kat yüksekliği, bina yaşı, çatı izolasyonu, dış cephe yalıtımı, asansör sayısı, duvarlar arasında kullanılan yalıtım malzemesi, ısınma tipi, yangın merdiveni, binanın iç özellikleri, varsa deposu, otopark alanı, bahçesi, sosyal alanı hatta bina girişinde yer alan ticari mülkler birinci aşamada mülkün değerine ilk etki eden unsurlar arasında değerlemeye esas alınıyor.