Gayrimenkul al sat nasıl yapılır?

Gayrimenkul piyasalarında paranızı büyütme amacıyla işlem yapıyorsanız öncelik para kazanmaktır. Aldığınız mülkün cinsinin ne olduğunun çok da bir önemi yoktur. Alıcıların piyasalara yön verdiği dönemlerde kimler ne alıyorsa sizlerinde o mülkleri almanız gerekir.

Tarla, bağ, bahçe ve zeytinlik alımının yapıldığı dönemde sizler dükkan alıyorsanız uzunca bir süre o mülkten para kazanamayacaksınız demektir. Çünkü al sat amaçlı yapılan ticaret işlemlerinde amaç, hızlı para kazanmaktır.

Gayrimenkul de yatırım işlemleri ve al sat işlemleri tam da bu aşamada gayrimenkul alıcıları tarafından karıştırılan iki farklı kavramdır. 

Aldığım geri bildirimlere göre şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki ;
gayrimenkul piyasalarında ki işlemlerinde al sat farklı bir kavramdır.

Gayrimenkul al sat işlemlerinde devasa kârlar beklenmez. Amaç yatırdığınız paranın kısa vadede kâr getirmesidir. Kârı yakaladığınız an gayrimenkulü satarsınız. Satmalısınız.

Kazanç ve kâr dengesi her gayrimenkul alıcısına göre değişir. Gayrimenkul alıcılarının bir kısmı çok büyük getiri hedefleyerek aylarca yıllarca parasını bağlamak isteyebilir. Bu grupta yer alıyorsanız gayrimenkul yatırımcısı ünvanını aldınız. 

Şayet bir mülkü alıp üzerinden %10 – 50 arası kâr sağlayan bir teklif alarak 1 – 4 ay gibi kısa vade üzerinde mülkü elinizden çıkarıyorsanız tebrikler iyi bir al satçı olma yolunda ilerliyorsunuz demektir.

Gayrimenkul al sat işlemlerinde dönüşüm süresi nasıl belirlenir?

Paranızı büyütmek amacıyla bir mülk alacaksınız. Geri dönüşünden hızlı bir kazanç hedefliyorsunuz. O zaman amacınız paranın kârı ile kısa zamanda geri dönmesidir. Bu tarz bir düşünce yapısı taşıyorsanız paranın geri dönüş vadesi olmalıdır. Şimdi geri dönüş vadelerine bakalım.

  • Kısa vadede paranın geri dönüş süresi 1 ay – 4 ay zaman dilimidir. Bu zaman dilimi içinde %10 – %50 arasında bir kazanç hedefiniz olmalıdır. Yakaladığınız an elinizden çıkarıp yeni fırsatları kollamalısınız.
  • Orta vadede paranın geri dönüş süresi 5 ay – 9 ay zaman dilimidir. Doğru yatırım hedefi ile %50 – %80 oranında bir kâr oranı ile mülk elinizden çıkarılmalıdır. Kazanç oranı gayt makuldür.
  • Uzun vadede paranın geri dönmesi sizin için esas ise 10 ay ve üzerinde yatırdığınız paranın geriye dönme süreci al sat işlemlerinde yatırım işlemlerine döner. Dolayısıyla bu süreç yatırım sürecidir. Tercihinizi bir gayrimenkul yatırım uzmanı ile değil kendiniz yaparsanız bu süre yıllara yayılacaktır.

Parasını riske atmadan para kazanmak isteyen gayrimenkul alıcıları, gayrimenkul al sat işlemlerini yürütürken mutlaka alanında deneyim sahibi gayrimenkul yatırım uzmanları ile çalışıyorlar.

 

Hangi gayrimenkul tiplerinde al sat işlemleri yapılır?

Gayrimenkul yani taşınamayan tüm emlak varlıklarında al sat işlemi yapılabilir. Fakat her birinin geri dönüş süresi bir diğerinden farklıdır. Kendi içinde her birinin avantajı var gibi görünsede dezavantajları da vardır.

  • Konut al sat işlemlerinde para hızlı döner. Fakat kiracısı olan bir daireyi aldıysanız satış sürecinde zorlanacaksınız.
  • Ticari bir gayrimenkul aldıysanız, kiracının iş yapabiliyor olması, kirayı gününde ödeyebilmesi mülkün yeni bir alıcı bulacağı döneme kadar gelir elde etmenizi sağlayacaktır.
  • Tarla aldıysanız bakımı yapmanız gerekir ki alıcı adaylarına bakımlı ve verimli bir tarladan iyi bir kâzanç elde edesiniz.
  • Zeytinlik al sat yapmak için bir zeytinlik aldıysanız, tarlanın ve ağaçların bakımının yapılmış olması gerekir. 
  • Fabrika arsası aldıysanız imara açık olması, alıcı hedef kitlenin beklentilerini karşılıyor olması beklenir.

Her birinin kendi içinde özel değişkenleri mevcuttur. Alım yaparken dikkat edilecek ana kural hiç birini gerçek anlamda uzun vadede elinizde tutmayacağınız gerçeğini kabul etmektir. 

Al sat amaçlı alınan gayrimenkuller için ASLA ama ASLA Duygusal bağ kurulmaz.

Para kazanma, parayı büyütme amacıyla alınan gayrimenkuller için asla duygusal bağ beslenmez. Günün sonunda alıcı geldiği zaman kârınızı alıp mülkü satmanız gerekir.

 

Gayrimenkul alım satım işlemlerinde para kazanmak için doğru mülk nasıl bulunur? 

Taşınmaz alırken bilinmesi gereken ana kural piyasalara olan hakimiyettir. Bulduğunuz gayrimenkulü sizin verdiğiniz fiyat teklifine karşılık satıcının satmasını bekleyemezsiniz. Satış işlemlerinde müzakere teknikleri esastır. Para verecek olmanız sizin haklı olduğunuz anlamını taşımaz. Her malı ederinde alabileceğiniz gibi piyasa değerinin altında da alabilirsiniz. Hedef al sat için müzakere ederken doğru fiyattan alım sağlamaktır.

Gayrimenkul piyasalarında uzman değilseniz her mülkü değerinde yada piyasa fiyatının altında alma şansınız yoktur. Alım yapanların ortalaması 100.000 kişi de 1 kişidir. Oda şansı yaver gitmiştir. Piyango o kişiye vurmuştur. Aksi bir tutum kumar oynamaya benzer.

Para kazanmak istiyorsanız mutlaka bir gayrimenkul yatırım uzmanı ile çalışmanız gerekir. Gayrimenkul yatırım uzmanları sürekli piyasalarda oldukları için ellerinde sürekli al sat için uygun mülkler vardır. Ve bu mülklerin satışını onlarla senkronize çalışan sürekli para kazandıran ve birlikte sürekli para kazandıkları gayrimenkul alıcılarına sunarlar.

Çalışma politikaları belirlidir. Kendi sınırları dışına çıkmazlar. Birlikte sürekli para kazanacakları insanlar ile çalışırlar.

Birde kendi şansını deneyenler vardır. Sahibinden ilanlarına, facebook gruplarına ve arkadaşlarının söyledikleri yerleri alıp satmaya bakarlar. Komisyon yada hizmet bedeli ödemek istemezler. Bu düşünce yapısına sahip kişiler gayrimenkul  al sat modeline uygun insanlar değillerdir. Bencil bir düşünce yapısını belirleyerek daha başlangıçta para kazanmanın önünü kapatmış olurlar. Sadece kendini düşünen grubun içindeyseniz üzgünüm. Gayrimenkul al sat işlemleri size göre değil. Paranızı büyütmek için başka bir kanal bulun. Paranızı mevduata yatırın. Altına dövize bağlayın. Siz gayrimenkul al sat yatırımcısı olamazsınız.

Para kazanacağınız kâr sağlayabileceğiniz hiçbir mülkü emlak portallarında, facebookta ve eş dost ortamlarında bulamayacaksınız. Çünkü al sat yapılacak gayrimenkullerin hiç birini bu platformlarda ilan yapmıyoruz. Yatırımcı havuzumda bulunan al sata ilgi duyan ve bu piyasalardan para kazanmayı kendine amaç edinmiş gayrimenkul yatırım uzmanlarının da hakkını ödeyen alıcı adaylarına sunuyoruz.

 

Gayrimenkul al sat yapmak için sizinle nasıl çalışabilirim?

Elbette sizlerde seçkin yüzlerce gayrimenkul al satçım arasına katılabilirsiniz. Elimizdeki onlarca mülkten biri ile başlayıp kısa vadeli çalışma planlarımızdan birine dahil olup düzenli olarak gelirinizi arttırabilirsiniz.

Manisa, İzmir yada farklı bir şehirde bizim yönetim sınırlarımız içinde olan portföylerimizden birinin sahibi olup kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Mustafa ELGÜN ve ekibi ile çalışmanın ne gibi avantajları olacağından biraz bahsedelim.

Sürekli gayrimenkul piyasalarında olduğumuz için elimizde bütçenize en uygun portföy sunulacak. Alıcı arama derdiniz olmayacak. Çünkü sizin gibi her gün mülk arayan onlarca al sat alıcısı olduğu için aldığınız mülkü satabileceğimiz en iyi fiyattan yeni alıcısına ulaştıracağız.

Gelirinizi artıracak, yeni fırsatları yakalayacaksınız. Alım, satım, pazarlama, müzakere işlemlerinizi sizin yerinize alanında uzman profesyonel bir ekip yönetecek. Size sadece tapu dairesine gelip paranızı alıp imza atmak kalacak. 

Gayrimenkul piyasalarında al sat yaparak kazanç sağlamak isteyen her alıcı ile de çalışmadığımızı belirtmek isterim. Şartları karşılayan, birlikte hareket edebileceğimiz doğru alıcı adayları ile çalışmayı tercih ediyoruz. Şayet bir danışman ile çalışma taraftarı değilseniz buraya kadar okuduğunuz için size tamda bu aşamada bir teklifim var.

Kendi başına gayrimenkul piyasalarında al sat yapmak isteyenlere özel olarak hazırladığım ekitabı buraya tıklayarak inceleyebilir deneme yanılma metodu ile paranızı yönetme yoluna gidebilirsiniz.

11 yıllık deneyime sahip uzman ekibimiz ile birlikte çalışmak isterseniz aşağıdaki telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Selamlar.

Mustafa ELGÜN
Gayrimenkul Yatırım Uzmanı
0 543 726 17 08

Bültenimize katılın.

Gayrimenkul piyasalarına yönelik haberleri önce siz öğrenin.

Mesajınız gönderildi. Teşekkürler.
Mesajınız gönderilmeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Continue Reading

Randevu almak için aşağıdaki telefon numarasından hemen
Mustafa ELGÜN’e ulaşabilirsiniz.

Hemen şimdi arayın:  +90 543 726 17 08

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Bir kahve içmeye bekliyoruz.